به روزرسانی شده

۱۴۰۱-۰۵-۲۷ ۹:۵۳ قبل از ظهر

saba-logo-lab.png
۲آبان ( ۱۷ ربیع الاول ) ولادت پیامبر اکرم و امام جعفر صادق ( ع )

۲آبان ( ۱۷ ربیع الاول ) ولادت پیامبر اکرم و امام جعفر صادق ( ع )

ولادت رسول و امام صادق

ولادت پیامبر اکرم و امام جعفر صادق ( ع )

برترین و والا مقام ترین بنده محبوب خداوند ،خاتم انبیاء محمد مصطفی صلی الله علیه و آله و سلم در روز هفدهم ربیع الاول به دنیا آمد.بنا به گفته‌های اکثر علمای مسلمان در ۱۷ ربیع الاول سال ۵۳ پیش از هجرت حضرت محمد صلی الله علیه و آله، پیامبر بزرگ اسلام در شهر مکه چشم به جهان گشود. مادر گرامی ایشان حضرت آمنه بود.و پدر بزرگوارش عبدالله از طایفه بنی هاشم بود .

پیش از ولادتش پدرش ،و نیز مادرش را در شش سالگی از دست داد.

فضایل پیامبر (ص):

پیامبری که خداوند او را با کلماتی مثل: شاهد، مبشر، نذیر و سراج منیر ، ستوده است .

و ما ارسلناک الا رحمه للعالمین. او پیامبر رحمت و دریای مهربانی و تجسم زیبایی ها بود پیامبری که سنگش زدند ،خاکستر بر سرش ریختند و به او جسارتها کردند ، او در عوض نفرین برای قوم خویش دعا می کرد. دین او نیز ،دین رحمت و شفقت و مهربانی است .

فضایل آن حضرت را نمی توان درک یا احصاء نمود او کسی است که در اقرار به ربوبیت خداوند متعال بر اولین و آخرین سبقت گرفت . امام ائمه، حبیب خداوند و در یک کلام مثل اعلای خداوند سبحان بود .

بنا به گفته‌های اکثر علمای مسلمان در ۱۷ ربیع الاول سال ۵۳ پیش از هجرت حضرت محمد صلی الله علیه و آله، پیامبر بزرگ اسلام در شهر مکه چشم به جهان گشود. مادر گرامی ایشان حضرت آمنه بود.و پدر بزرگوارش عبدالله از طایفه بنی هاشم بود .پیش از ولادتش پدرش ،و نیز مادرش را در شش سالگی از دست داد.

پیشنهاد سردبیر :  به چه دلیل باید آزمایش پتاسیم خون انجام شود ؟

ولادت امام جعفر صادق علیه السلام

و همچنین امام جعفر صادق علیه السلام که از نوادگان پاک و معصوم رسول گرامی و پیشوای ششم شیعیان است. در این روز در شهر مدینه قدم به عرصه حیات گذاشت.

ولادت پیامبر اکرم و امام جعفر صادق ( ع )

ولادت پیامبر اکرم و امام جعفر صادق ( ع ) مبارک باد.

تو را با بوی عطر، با مهربانی، تو را با لبخند شراکت شادی ها شناختیم. سایه بان حمایت تو را هرگز هیچ خسته ای کم نیاورد و در انزوای غربت هیچ تنهایی، پس از بردن نام تو بی نصیب از شوق نماند. تو آمده بودی تا سلام کردن را حتی به کبوتران بیاموزی. بیشتر از باران برای تشنگی ها حقیقت داشتی. هموارتر از نسیم، گره گشای غنچه ها بودی.

ولادت رسول اکرم و امام جعفر صادق ( ع )

پیامبر بزرگ اسلام در ۱۷ربیع الاول چشم به جهان گشود.

آزمایشگاه پاتوبیولوژی صبا​ میلاد پیامبر خدا و امام جعفر صادق (ع) را تبریک و تهنیت عرض می نماید.

به روز رسانی:۲ آبان۱۴۰۰

https://www.instagram.com/SABALABORATORY/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پشتیبانی آزمایشگاه صبا