به روزرسانی شده

۱۴۰۱-۰۵-۱۸ ۶:۰۳ قبل از ظهر

saba-logo-lab.png
بخش ناباروری آزمایشگاه صبا

بخش ناباروری آزمایشگاه صبا

ناباروری

ناباروری “ناتوانی در بارداری بعد از ۱۲ ماه رابطه جنسی، محافظت نشده” است. این بدین معناست که زن و شوهر پس از یک سال تلاش قادر به باردار شدن نیستند. با این حال ، برای زنان ۳۵ ساله و بالاتر ، عدم توانایی در بارداری بعد از ۶ ماه ناباروری در نظر گرفته می شود.

شیوع ناباروری چقدر است؟

۱۰-۱۵% زوجین از ناباروری رنج می برند. این امر آن را به یکی از بیماری های شایع در افراد بین ۲۰ تا ۴۵ سال تبدیل می کند. به دلیل شیوع بالای آن، ناباروری یکی از بیماری های شایع در زوجین بین ۲۰ تا ۴۵ سال می باشد. حدود (۸۵٪) زوجینی که باروری طبیعی دارند در طی یک سال نزدیکی بدون جلوگیری باردار می شوند. اگر زن و شوهر در سال اول باردار نشوند، هر ماه احتمال بارداری آنها کمتر می شود. این شانس با افزایش سن زن کمتر می شود.

بخش ناباروری آزمایشگاه صبا

در بخش ناباروری آزمایشگاه پاتوبیولوژی و ژنتیک آزمایشات زیر انجام می پذیرد:

آنالیز اسپرم
SMT
SDF
PCT

آزمایش آنالیز اسپرم : آنالیز اسپرم به روش کامپیوتری CASA و با دقت کامل علاوه بر حجم و میزان ویسکوزیته، تعداد اسپرم ها در میلی لیتر، نوع تحرک و شکل اسپرم ها (مرفولوژی) بصورت درصد گزارش می گردد.

آزمایشSMT : در این آزمایش میزان تحرک اسپرم ها قبل و بعد از شست و شو و Swim up اندازه گیری می گردد. این آزمایش برای افرادی که قصد IUI (تلقیح داخل رحمی) دارند کاربرد دارد.

آزمایشSDF یا شکست DNA اسپرم : این آزمایش برای آقایانی که آنالیز نرمال داشته و بیش از یکسال تلاش برای بارداری ناموفق داشته اند و یا زوجینی که سقط های مکرر دارند، انجام می شود، میزان شکستگی DNA بصورت درصد گزارش می گردد.

پیشنهاد سردبیر :  بخش تست سلامت جنین آزمایشگاه صبا

آزمایش PCT : این آزمایش برای بررسی ترشحات زنان پس از نزدیکی بعمل می آید، که احتمال بارداری در این تست بررسی می شود.

صفحه ی ما در اینستاگرام را دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پشتیبانی آزمایشگاه صبا