به روزرسانی شده

۱۴۰۱-۰۵-۱۹ ۱۰:۳۸ قبل از ظهر

saba-logo-lab.png
بخش نمونه گیری آزمایشگاه صبا

بخش نمونه گیری آزمایشگاه صبا

نمونه گیری در آزمایشگاه صبا

یکی از مهمترین قسمت ما بخش نمونه گیری می باشد.به طوری که نمونه ی مناسب، با کیفیت جوابدهی ارتباط مستقیم دارد. در آزمایشگاه صبا نمونه گیری توسط پرسنلی کاملاً مجرب و کارآزموده با سابقه تجربه کار اجرایی صورت می پذیرد و همه تلاش ما بر این است که بتوانیم در کمترین زمان ممکن، بهترین نوع نمونه گیری را به انجام رسانیم.

در آزمایشگاه صبا خونگیری توسط لوله های وکیوم و یک بار مصرف( ونوجکت) همگام با آخرین استانداردهای WHO 2010 صورت می پذیرد .

لازم به ذکر است نمونه گیری از پاشنه ی پای نوزادان جهت انجام تستهای غربالگری نوزادان و دیگر تستها در آزمایشگاه انجام می شود تا در کمترین زمان ممکن و بی درد، خدمت رسان نوزادان عزیز باشیم .

در تلاشیم بهترین خدمات رسانی را به شما عزیزان داشته باشیم .

دستگاه بیلیروبینومتر جهت انجام آزمایش بیلی روبین خون (بیماری زردی ) نوزادان بدون نیاز به خونگیری،دستگاه روی قسمت های مختلف بدن نوزاد قرار گرفته می شود و زردی نوزاد اندازه گیری می شود،( بسیار سریع و بی درد) .

برای مراجعه جهت انجام تست برای نوزادان عزیزتان توجه کنید که نوزاد طی ۴۸ ساعته گذشته نباید زیر دستگاه باشد،نوزادان نباید بالای ۲۱ روز باشد .

نکات خونگیری

در آزمایشگاه پاتوبیولوژی صبا مفتخریم با بهترین کیفیت لوله های خلاء و ماهرترین پرسنل خونگیری خدمت رسان مراجعه کنندگان عزیز خصوصا” نوزادان و کودکان باشیم .

موارد زیر باید در انتخاب رگ مناسب جهت خونگیری مورد توجه قرار گیرد :

نواحی سوخته التیام یافته اند انتخاب شوند .

درموارد ماستکتومی یک طرفه بهتر است از دست مقابل نمونه گیری شود و اگر ماستکتومی دو طرفه باشد، بهتر است ضمن مشورت با پزشک درخصوص نمونه برداری، موضوع در برگه پاسخ آزمایش بیمار ذکر گردد .

پیشنهاد سردبیر :  اشنایی با ازمایش خون WBC

از ناحیه هماتوم (خون مردگی) نباید نمونه گیری شود. درصورتیکه ورید مناسب دیگری قابل دسترسی نباشد، باید عمل نمونه گیری از ناحیه ای دورتر از محل هماتوم صورت گیرد.

نمونه گیری

در آزمایشگاه پاتوبیولوژی صبا مفتخریم با بهترین کیفیت لوله های خلاء و ماهرترین پرسنل خونگیری خدمت رسان مراجعه کنندگان عزیز خصوصا” نوزادان و کودکان باشیم.

نمونه گیری نباید از بازویی که متصل به تزریق وریدی است انجام شود. (در صورت اجبار، حتماً باید به پزشک مربوطه گزارش گردد.)

هیچ گاه نباید از بالای محل هرگونه تزریق وریدی نمونه خون گرفته شود.

نمونه‌گیری اورژانسی

مراجعین به نمونه‌گیری با شرایط ویژه، آزمایش با درخواست اورژانس از سوی پزشک معالج، شرایط جسمانی نامساعد، نمونه‌گیری نوزادان و اطفال به علت عدم تحمل گرسنگی و یا هر موردی که راهبر و مسئول نمونه‌گیری تشخیص بر شرایط استثنا و اورژانسی دهد، خارج از نوبت و به صورت اورژانسی نمونه‌گیری خواهند شد .

دریافت ظرف آزمایش

در برخی موارد نسخه آزمایش مراجعین گرامی پذیرش می‌ شود اما شرایط نمونه‌گیری را در همان روز ندارند. اگر در پرونده ی آن ها آزمایشی وجود داشته باشد که نیاز به اخذ ظرف ادرار، مدفوع، کیسه نوزادان، یا ادرار ۲۴ ساعته و … باشد، می‌توانند قبل از نمونه‌گیری با مراجعه به این واحد ظرف های مربوط به آزمایش خود را اخذ نمایند و با توضیحات و راهنمایی‌های همکاران نمونه‌گیری در همان روز مراجعه برای انجام آزمایش خون، نمونه‌ی ادرار یا مدفوع و… را با آرامش بیشتر در منزل جمع آوری نمایند و در نهایت آن را تحویل واحد مربوطه در آزمایشگاه دهند.

صفحه ی ما در اینستاگرام را دنبال کنید.

پیشنهاد سردبیر :  بخش سیتولوژی آزمایشگاه صبا

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پشتیبانی آزمایشگاه صبا