به روزرسانی شده

۱۴۰۱-۰۵-۲۴ ۶:۲۷ بعد از ظهر

saba-logo-lab.png
بخش نمونه گیری آزمایشگاه صبا

بخش نمونه گیری آزمایشگاه صبا

نمونه گیری در آزمایشگاه صبا

یکی از مهمترین قسمت ما می باشد  به طوری که نمونه ی مناسب، با کیفیت جوابدهی ارتباط مستقیم دارد .

در آزمایشگاه صبا نمونه گیری توسط پرسنلی کاملاً مجرب و کارآزموده با سابقه تجربه کار اجرایی صورت می پذیرد و همه تلاش ما بر این است که بتوانیم در کمترین زمان ممکن، بهترین نوع نمونه گیری را به انجام رسانیم .

در آزمایشگاه صبا خونگیری توسط لوله های وکیوم و یک بار مصرف( ونوجکت) همگام با آخرین استانداردهای WHO 2010 صورت می پذیرد .

لازم به ذکر است نمونه گیری از پاشنه ی پای نوزادان جهت انجام تستهای غربالگری نوزادان و دیگر تستها در آزمایشگاه انجام می شود تا در کمترین زمان ممکن و بی درد، خدمت رسان نوزادان عزیز باشیم .

در تلاشیم بهترین خدمات رسانی را به شما عزیزان داشته باشیم .

دستگاه بیلیروبینومتر جهت انجام آزمایش بیلی روبین خون (بیماری زردی ) نوزادان بدون نیاز به خونگیری،دستگاه روی قسمت های مختلف بدن نوزاد قرار گرفته می شود و زردی نوزاد اندازه گیری می شود،( بسیار سریع و بی درد) .

برای مراجعه جهت انجام تست برای نوزادان عزیزتان توجه کنید که نوزاد طی ۴۸ ساعته گذشته نباید زیر دستگاه باشد،نوزادان نباید بالای ۲۱ روز باشد .

نکات خونگیری

در آزمایشگاه پاتوبیولوژی صبا مفتخریم با بهترین کیفیت لوله های خلاء و ماهرترین پرسنل خونگیری خدمت رسان مراجعه کنندگان عزیز خصوصا” نوزادان و کودکان باشیم .

موارد زیر باید در انتخاب رگ مناسب جهت خونگیری مورد توجه قرار گیرد :

نواحی سوخته التیام یافته اند انتخاب شوند .

درموارد ماستکتومی یک طرفه بهتر است از دست مقابل نمونه گیری شود و اگر ماستکتومی دو طرفه باشد، بهتر است ضمن مشورت با پزشک درخصوص نمونه برداری، موضوع در برگه پاسخ آزمایش بیمار ذکر گردد .

از ناحیه هماتوم (خون مردگی) نباید نمونه گیری شود. درصورتیکه ورید مناسب دیگری قابل دسترسی نباشد، باید عمل نمونه گیری از ناحیه ای دورتر از محل هماتوم صورت گیرد .

نمونه گیری نباید از بازویی که متصل به تزریق وریدی است انجام شود .

( در صورت اجبار، حتماً باید به پزشک مربوطه گزارش گردد .)

هیچ گاه نباید از بالای محل هرگونه تزریق وریدی نمونه خون گرفته شود .

نمونه‌گیری اورژانسی

مراجعین به نمونه‌گیری با شرایط ویژه، آزمایش با درخواست اورژانس از سوی پزشک معالج، شرایط جسمانی نامساعد، نمونه‌گیری نوزادان و اطفال به علت عدم تحمل گرسنگی و یا هر موردی که راهبر و مسئول نمونه‌گیری تشخیص بر شرایط استثنا و اورژانسی دهد، خارج از نوبت و به صورت اورژانسی نمونه‌گیری خواهند شد .

دریافت ظرف آزمایش

در برخی موارد نسخه آزمایش مراجعین گرامی پذیرش می‌ شود اما شرایط نمونه‌گیری را در همان روز ندارند. اگر در پرونده ی آن ها آزمایشی وجود داشته باشد که نیاز به اخذ ظرف ادرار، مدفوع، کیسه نوزادان، یا ادرار ۲۴ ساعته و … باشد، می‌توانند قبل از نمونه‌گیری با مراجعه به این واحد ظرف های مربوط به آزمایش خود را اخذ نمایند و با توضیحات و راهنمایی‌های همکاران نمونه‌گیری در همان روز مراجعه برای انجام آزمایش خون، نمونه‌ی ادرار یا مدفوع و… را با آرامش بیشتر در منزل جمع آوری نمایند و در نهایت آن را تحویل واحد مربوطه در آزمایشگاه دهند .

واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پشتیبانی آزمایشگاه صبا