به روزرسانی شده

۱۴۰۱-۰۵-۱۹ ۱۰:۰۲ قبل از ظهر

saba-logo-lab.png
بخش کرونا آزمایشگاه صبا

بخش کرونا آزمایشگاه صبا

علائم شایع کرونا

علائم کرونا به گفته سازمان سلامت جهانی (WHO) شامل موارد زیر است. اگر هر یک از این علائم را دارید می توانید با انجام تست کرونا در آزمایشگاه صبا یا در منزل و یا محل کار خود از سلامت یا ابتلای خود مطلع شوید.

کدام روش تست کرونا برای بنده بهتر است ؟
دو نوع کلی تست وجود دارد، تست آنتی بادی یا آزمایش خون و تست PCR.با تست آنتی بادی و آزمایش خون می توانید بفهمید که در اکنون یا در گذشته به کرونا مبتلا بوده اید یا خیر اما به دلیل اینکه ممکن است در اثر سرماخوردگی و سایر انواع کرونا ها هم نتیجه ی این تست مثبت شود بهتر است برای اطمینان با تست PCR همزمان انجام شود.
با تست PCR می توانید بفهمید که همین حالا به ویروس کرونا آلوده هستید یا خیر، از آنجا که با این تست نمی توانید متوجه شوید که آیا تا بحال کرونا را داشته اید یا خیر توصیه می شود که همزمان با تست آنتی بادی انجام شود.

آیا اسکن ریه روش بهتری برای تشخیص کرونا نمی باشد ؟
خیر

اسکن ریه درگیر شدن ریه فرد با ویروس کرونا را نشان می دهد. این در حالی است که در بسیاری از افرادی که به این ویروس مبتلا می شوند. ریه هرگز درگیر نمی شود یا درگیری به حدی خفیف است که در اسکن ریه مشخص نمی شود. لذا نتیجه ی اسکن ریه برای درصد قابل توجهی از مبتلایان ممکن است منفی باشد.همچنین اسکن ریه در صورت مثبت بودن نمی تواند مشخص کند که فرد در حال حاضر به ویروس کرونا مبتلا هست یا صدمات ریه ناشی از کرونا در گذشته است.

پیشنهاد سردبیر :  بخش جوابدهی آنلاین و حضوری آزمایشگاه صبا

تست در بیمارستان یا آزمایشگاه صبا فرقی می کند ؟
به خاطر شباهت علائم کرونا به سایر بیماری ها مثل آنفولانزا و سرماخوردگی و حساسیت فصلی بسیاری از افرادی که اقدام به دادن تست های کرونا می کنند به این ویروس مبتلا نیستند.
همچنین از آنجا که بیمارستان ها جزو اماکن بسیار خطرناک از نظر رفت و آمد مبتلایان کرونا هستند در صورتی که به کرونا مبتلا نباشید و به بیمارستان ها مراجعه کنید احتمال ابتلای خود را به این ویروس بالا برده اید.

در چه صورتی نیاز است که بنده تست دهم
در صورتی که بر اساس علائم ذکر شده حس می کنید که ممکن است به کرونا مبتلا شده باشید به دلایل زیر تست دادن فکر خوبی است:
* تشخیص به موقع کرونا به درمان و گذر سریعتر از این بیماری کمک می کند.
* با اطمینان از ابتلای خود، می توانید خود قرنطینه کنید و از ابتلای افراد آسیب پذیر خانواده و دوستان جلوگیری کنید.
* در صورتی که بیماری را پشت سر گذاشته باشید توانید با توجه به نتیجه ی تست از قرنطینه خارج شوید.

تست کرونا در منزل خطر دارد یا ندارد ؟
متخصصین آزمایشگاه صبا با رعایت کلیه ی پروتکل های بهداشتی و با استفاده از تجهیزات پک شده و استریل و یکبار مصرف اقدام گرفتن تست از متقاضیان می کنند.
متخصصین برای هر بار نمونه گیری از ماسک و دستکش جدید استفاده می کنند و ضمن رعایت فاصله گذاری اجتماعی قبل و پس از هر بار نمونه گیری نسبت به ضد عفونی کردن کلیه ی تجهیزات و شستشوی دست ها می کنند. لذا تست در منزل از این روش به جرات کم خطر ترین روش اطمینان از ابتلا یا عدم ابتلای شماست.

پیشنهاد سردبیر :  بخش هورمون شناسی آزمایشگاه صبا

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پشتیبانی آزمایشگاه صبا