به روزرسانی شده

۱۴۰۱-۰۵-۲۷ ۱۱:۱۹ قبل از ظهر

saba-logo-lab.png
بخش تست سلامت جنین آزمایشگاه صبا

بخش تست سلامت جنین آزمایشگاه صبا

تست سلامت جنین

در ازمایشگاه پاتوبیولوژی صبا تست های سلامت جنین در منزل هم انجام میشود. سلامت جنین در بارداری، همواره مهمترین دغدغه هر پدر و مادری است.ازمایشات غربالگری شامل تست‌های غربالگری سه ماهه اول و دوم می باشد. نتیجه این غربالگری ها احتمال ابتلای جنین به سندروم های ژنتیکی شایع مانند سندروم داون (تریزومی ۲۱)،‌ سندروم ادوارد (تریزومی ۱۸) و سندروم پاتو (تریزومی ۱۳) را تعیین می کند.

باید توجه داشت که یک غربالگری طبیعی ضمانتی برای یک نوزاد طبیعی نیست و نتایج غیرطبیعی به معنای قطعی بودن نقائص مادرزادی نوزاد نمی باشد.

دقت تشخیص تست های غربالگری ۸۰%- ۹۰% است…..

از ضروری ترین مراقبت های دوران بارداری، انجام آزمایش هایی است که برای سلامت جنین انجام می شود. برخی از این تست ها برای همه مادران باردار لازم است. اما بعضی از آنها با توجه به نظر متخصص و در مواردی انجام می شود که ممکن است سلامتی جنین در خطر باشد. احتمال بروز برخی از اختلالات و نقایص نیز از موارد مهم است. با توجه به اینکه بعضی از آزمایش های دوران بارداری با خطر بالایی برای مادر و جنین همراه هستند، باید آزمایشی که کمترین آسیب را به جنین و مادر وارد می کند و بالاترین دقت را دارد انجام شود. همچنین باید به بهترین ازمایشگاه  مراجعه نمود تا ضریب اشتباه انها بسیار پایین باشد.

 

سونوگرافی، آزمایش عمومی برای مادران باردار

یکی از آزمایش های معمولی که در همه مادران باردار برای بررسی وضعیت جنین انجام می شود سونوگرافی است. این تست از هفته ۵ یا ۶ بارداری تا هفته های آخر (هم در سه ماهه اول و هم در سه ماهه دوم) قابل انجام است. آزمایش سونوگرافی می تواند با بررسی کلی سلامت جنین و رشد او همراه باشد. وضعیت تکامل و ابعاد اعضای بدن برای تعیین سن بارداری و کنترل ضربان قلب و بررسی مقدار مایع آمینوتیک یک دید کلی در مورد وضعیت سلامت جنین در اختیار  ما قرار می دهد.

پیشنهاد سردبیر :  بخش نمونه گیری آزمایشگاه صبا

همان طور که ذکر شد سونوگرافی یک بررسی پایه برای بررسی کلی وضعیت جنین است، بدین معنی است که سلامت یا تمام نقص های جنین را نمی تواند با دقت بالایی آنالیز کند. به همین دلیل متخصصین زنان و زایمان، معمولا از تست های تکمیلی مانند بررسی DNA جنینن برای اطمینان از سلامت جنین استفاده می کنند.

صفحه ی ما در اینستاگرام را دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پشتیبانی آزمایشگاه صبا